Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

Filtr wielofunkcyjny do wody

Post

Uzdatnianie wody z własnej studni bywa bardzo kosztowne. Filtracja multifunkcyjna wody ze studni, usuwanie żelaza, manganu i twardości wody wymaga dużych nakładów finansowych. Zwłaszcza dawniej, konieczne było zastosowanie stacji filtracyjnej złożonej z kilku rodzajów filtrów. Aktualnie coraz częściej i z dużym powodzeniem stosuje się filtry wielofunkcyjne do wody z własnego ujęcia. Są one bardzo dużym ułatwieniem i oszczędnością.

Filtr wielofunkcyjny – co to jest

Multifunkcyjne filtry do wody to najczęściej kompaktowe kolumny filtracyjne lub zestawy 2-elementowe wypełnione specjalną mieszanką żywic i złóż do jednoczesnego zmiękczania, odżelaziania i odmanganiania wody studziennej. Do zanieczyszczeń usuwanych z wody z własnego ujęcia podczas filtracji multifunkcyjnych należą:

  • Żelazo,
  • Mangan,
  • Amoniak,
  • Azotany,
  • Węgiel organiczny,
  • Twardość wody,
  • Nieprzyjemny Zapach,
  • Mętność.

Działanie filtra wielofunkcyjnego wody

Filtr z mieszkanką złóż działa podobnie jak zmiękczacz wody, tyle że ze złożem multifunkcyjnym. Woda wpływa do urządzenia i trafia na żywicę, która wyłapuje zanieczyszczenia. Po wyczerpaniu zdolności wymiennej następuje regeneracja. Przeprowadzana jest tak samo jak w zmiękczaczach – za pomocą solanki (o sposobach płukania złóż możesz przeczytać więcej w artykule: Regeneracja zmiękczacza wody – jak się odbywa?). Woda uzdatniona trafia do instalacji wodnej i bezpośrednio do użytkownika. Bezobsługowy filtr wielofunkcyjny do wody, po zamontowaniu wymaga jedynie dosypywania tabletek solnych oraz serwisowania (najczęściej raz na rok). Filtr do wody ze studni powinien być poprzedzony mechanicznym filtrem wstępnym oraz zainstalowany na głównym doprowadzeniu wody zimnej do budynku. Musi mieć podłączenie do prądu oraz zapewniony odpływ do kanaliazacji.

Rodaje filtrów multifunkcyjnych do wody

Wielofunkcyjne filtry do wody można podzielić ze względu na rodzaj zastosowanego złoża. Najczęściej stosowane są filtry pracujące na złożu Crystal Right-100, Crystal Right – 200 oraz Ecomix A i Ecomix C. Wybór optymalnej mieszanki jest uzależniony od wyników badań wody. To właśnie na ich podstawie dobierane są skuteczne stacje uzdatniania wody.

 

Innym podział filtrów wielofunkcyjnych do wody dotyczy konstrukcji. Pierwsze instalowane filtry wody były złożone z osobnej kolumny filtracyjnej i zbiornika na solankę. Aktualnie również są stosowane, jednak bardzo często wybiera się kompaktowe filtry wielofunkcyjne. Jest to spowodowane głównie oszczędnością miejsca.

Do najbardziej popularnych filtrów z 2 elementami należą te, pracujące na głowicy Autotrol. Charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz stosunkowo niewielkimi kosztami eksploatacyjnymi. Ofertę na takie filtry możemy przygotować mailowo.

Kompaktowe, bezobsługowe filtry multifunkcyjne do wody, które cieszą się pozytywnymi opiniami użytkowników to głównie amerykańskie filtry EcoWater. Ich główną zaletą są minimalne koszty użytkowania, czyli mała ilość wody i soli do regeneracji. Dostępne są w wersji z rozbudowaną elektroniką – EcoWater eVOLUTION 500 Power Ecomulti oraz w wersji podstawowej – EcoWater Comfort 500 Ecomulti.

 

Co zyskujesz montując filtr wielofunkcyjny wody?

Przede wszystkim czystą wodę ze studni! Usuwając żelazo, mangan, kamień z wody oraz związki azotu filtry wielofunkcyjne do wody sprawiają, że woda pochodząca z własnego ujęcia staje się przejrzysta, transparentna, nie pozostawia osadów na bateriach, kabinach prysznicowych, nie niszczy sprzętów AGD, ma przyjemny zapach i smak oraz to czego nie widać, nie ma negatywnego wpływu na instalację wodno-grzewczą w domu!

Decydując się na zakup stacji wielofunkcyjnej do uzdatniania wody ze studni należy pamiętać, że dobór powinien być oparty na przeprowadzonych wcześniej badaniach wody. Zapraszamy do kontaktu – pomożemy we właściwym wyborze oraz doradzimy

Użytkownicy oceniają ten artykuł na:
5/5 na (wszystkich ocen: 1)

Oceń artykuł

Najnowsze artykuły

  • Ile wody pić dziennie? Jak nawadniać organizm?

    Ile wody pić dziennie? Jak nawadniać organizm?

    Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak istotne jest regularne picie wody oraz jakie mogą być skutki jej niedoboru. Ile zatem powinniśmy pić wody dziennie? Co daje nam picie odpowiedniej ilości płynów? Jak prawidłowo nawadniać organizm?

  • Ranking systemów odwróconej osmozy do domu 2024 rok. Jaki wybrać?

    Ranking systemów odwróconej osmozy do domu 2024 rok. Jaki wybrać?

    Na rynku dostępnych jest mnóstwo systemów RO. Różnią się ceną, funkcjami, stopniem rozbudowania procesu filtrowania wody, etc. W tym wpisie pochylimy się nad pięcioma topowymi i najatrakcyjniejszymi filtrami odwróconej osmozy z naszego asortymentu.

  • Bakterie w wodzie i mikroorganizmy

    Bakterie w wodzie i mikroorganizmy

    Bakterie w wodzie są kwestią, na którą szczególnie warto zwrócić uwagę przy uzdatnianiu wody w domu. Woda może być zanieczyszczona nie tylko kamieniem czy żelazem, które są naturalnie łatwiejsze do zaobserwowania.

  • Uzdatnianie wody ze studni - poznaj skuteczne sposoby!

    Uzdatnianie wody ze studni - poznaj skuteczne sposoby!

    uzdatnianie-wody-ze-studni-poznaj-skuteczne-sposoby

Zobacz także: